Chata vo Vyhnanej, Slovensko, Malá Fatra, 23.3.2018, Bez stravy
Chata vo Vyhnanej
Chata vo Vyhnanej
Chata vo Vyhnanej
Chata vo Vyhnanej
Chata vo Vyhnanej
0,0 / 10

Chata vo Vyhnanej

starstar
Slovensko | Malá Fatra
8 dní | 23.3.2018
Bez stravy
-
-
2 490 KčObjednať
Popis
Chata vo Vyhnanej sa nachází v obci Terchová, pod Veľkým Rozsutcom (1610 m n.m.). Chata vo Vyhnanej poskytuje celoroční ubytování s kapacitou 45 lůžek ve 2 a 3lůžkových pokojích s vlastní koupelnou. V létě je chata vyhledávaná turisty, v zimě pak lyžaři, kteří tady naleznou sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Lokalita je známá i svým folklorem a tradicemi; nabízí zajímavé výlety a nádhernou přírodu.
Ubytování
Ubytování ve 2 a 3lůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Ve všech pokojích jsou televize se satelitním příjmem i bezplatné Wi-Fi. Děti do 5 let mají ubytování zdarma. Chata vo Vyhnanej nabízí i možnost ubytování s domácími mazlíčky.
Poloha
Chata se nachází v obci Terchová v osade Štefanová, ve Vrátné dolině, která je střediskem lyžování, letní i zimní turistiky a sportovních aktivit po celý rok. Lyžařský areál Vrátna je odtud vzdálen 4 km. V těsné blízkosti jsou též známé Jánošíkove diery, soustava soutěsek a kaňonů v Kriváňské Malé Fatře. Další tipy na výlety: středověký hrad Strečno či nádherné lázně v Rajeckých Teplicích.
Vybavení a služby
Chata vo vyhnanej nabízí bezplatné Wi-Fi v celém objektu, ohniště, lyžárnu. Soukromé parkování je možné zdarma na parkovišti v areálu chaty.
Sport a zábava
Obec Terchová je známá svým folklórem a tradicemi. Každoročně se v Terchové koná mezinárodní folklórní festival Jánošíkove dni. Významné jsou též Cyrilometodské dni. Konají se zde i sportovní akce, jako např. Závody gazdovských koní nebo Závody psích spřežení.

Sport
Lyžování
Vrátna Free Time Zone je jedním z nejlepších lyžařských center na Slovensku. Ve Vrátné je 6 lyžařských středisek. V lokalitě Starý dvůr jsou 4 z nich. Prvním je velmi oblíbené středisko Paseky se 4sedačkovou lanovkou pro skvělou rodinnou lyžovačku. Druhým je středisko Poludňový Grúň s rozšířenou sjezdovkou, přírodním sněhem a vyšší polohou. Nejen snowboardisty je vyhledávané třetí středisko Príslop s překrásnými výhledy. A čtvrté, většinou nádherně prosluněné, středisko Tížinka je parádní pro ty nejmenší. Má dětský park a dětskou lyžařskou i snowboardovou školku. Zlatou perlou jsou zbylé dva svahy v lokalitě Chleb se severně orientovanými náročnými sjezdovkami. Na Chleb se dá dostat moderní 8místnou kabinkovou lanovkou. V lokalitě naleznete středisko Chleb a středisko Oštiepková mulda. Více informací o lyžování ve Vrátne (interaktivní mapy, fotogalerii, ceník...) najdete na stránce Vrátna Free Time Zone.

Pěší turistika v Malé Fatře
Terchová se nachází v národním parku Malá Fatra. Chloubou Malé Fatry je Vrátna dolina, jedna z nejkrásnějších dolin na Slovensku. Díky tomu je v Terchové a okolí mnoho možností turistiky. Ať už jsou to naučné stezky nebo vycházkové trasy, každý turista si určitě přijde na své. Velmi známé jsou především Jánošíkove diery, soustava soutěsek a kaňonů v Krivánské Malé Fatře. Nacházejí se v národní přírodní rezervaci Rozsutec a skládají se ze tří ucelených částí: Dolní díry, Nové díry a Horní díry. Protéká jimi Dierový potok, který je zformoval. V Jánošíkových dírách se nachází více než dvacet vodopádů a bizarní skalní útvary se specifickým klimatem, které jsou domovem mnoha zajímavých druhů rostlin a živočichů. Jánošíkovy díry jsou přístupné značenými turistickými stezkami s lávkami, žebříky a řetězy.

Cykloturistika v Malé Fatře
V Terchové a okolí se jistě nebudou nudit ani cykloturisté. V poslední době byly v malofatranské oblasti vybudovány a vyznačeny desítky kilometrů skvělých cykloturistických tras.

Lanový park Terchová
Jediný lanový park v pohoří Malá Fatra je vybudován v centru obce Terchová, umístěn je v pěkném prostředí borovicového lesíku. Nabízí v průměru 40minutový adrenalinový zážitek 3–7 metrů nad zemí. Sestává se z množství různorodých lanových překážek. Svou mírnou náročností je vhodný pro všechny věkové kategorie zájemců s průměrnou kondicí (a výškou minimálně 150 cm). Při provozu parku jsou přítomni instruktoři, kteří klienty vyškolí a poté dohlížejí na bezpečnost.
Stravování
Chata má vlastní restauraci s širokou nabídkou výborných jídel.
Je možné dokoupit polopenzi.

Ceny
Cena pro 4denní termín zahrnuje
- 3x noc ve dvoulůžkovém pokoji
- pojištění pro případ úpadku CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena pro 8denní termín zahrnuje
- 7x noc ve dvoulůžkovém pokoji
- pojištění pro případ úpadku CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- dopravu
- polopenzi (možno doplnit v záložce "Ceník a objednávka")
- komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storno zájezdu (na vyžádání zajistíme).
Pořadatelem tohoto zájezdu je YOUTOURS, s.r.o., IČ 29319102.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...